Service og samferdsel

Du lærer om kundebehandling og salg, administrasjon og tekstbehandling, reiseliv, turisme og varetransport, elektronisk dokumentbehandling og om lover og forskrifter.

Yrkesmuligheter

Ved å velge Service og samferdsel gir dette deg et bredt utgangspunkt for yrkesvalg innen ulike servicebransjer. Du kan bli IKT-servicemedarbeider, reiselivsmedarbeider eller resepsjonist, kontor- og administrasjonsmedarbeider eller salgsmedarbeider, vekter og logistikkoperatør eller yrkessjåfør. 

Du kan få jobb på offentlige eller private kontorer, i vekterselskap, i reisebyrå eller resepsjon, salgs- og IKT-bedrifter og vare- eller persontransportbedrifter. Valget av utdanningsprogram i Vg2 avgjør hva slags yrke du utdanner deg til.

På Eikeli videregående skole kan du velge Service og Samferdsel i Vg1 og utdanningsprogrammet  "Salg, service og sikkerhet" i Vg2. Etter Vg2, kan du bli lærling i kontor- og adminsitrasjonsfaget, salgsfaget eller sikkerhetsfaget.

Velger du  Vg3 påbygging til generell studiekompetanse,  kan du ta høyere utdanning ved høgskoler og universiteter.

Kontaktpersoner

Toril Dyngeseth

Underviser i økonomi og entreprenørskap.

E-post toril.dyngeseth@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Randi Dahlen Stokstad

Underviser i salg, markedsføring og entreprenørskap.

E-post Randi.Dahlen.Stokstad@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Anbjørg Faafeng

Underviser i sikkerhet, kommunikasjon og prosjekt til fordypning.

E-post anbjorg.faafeng@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Anne Margrethe Gillesen

Underviser i økonomi, drift, planlegging og prosjekt til fordypning.

E-post Anne.Margrethe.Gillesen@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Morten Emanuelsen

Underviser i økonomi, salg, markedsføring og P-matematikk.

E-post Morten.Emanuelsen@eikeli.vgs.no

Mona Berit Standahl

Avdelingsleder økonomiske fag, karriererådgiver.

E-post mona.berit.standahl@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 16

Tore Kolsrud

Underviser i matematikk, markedsføring og ledelse og økonomi.

E-post Tore.Kolsrud@eikeli.vgs.no

Tlf: 90090065