Samfunnsvitenskap

Er du samfunnsengasjert og glad i å utforske og å stille kritiske spørsmål? Har du en plan for hva du vil studere videre og ønsker en forsmak på hva samfunnsvitenskapelige fag innebærer? Da vil samfunnsvitenskap være givende og nyttig for deg. Du arbeider med teori og metode som gir deg en dypere samfunnsforståelse og gjør deg bedre i stand til å ta bevisste valg.

I menyen til høyre under "nettsteder" finner du læreplanen for fagene. Den beste måten å finne ut om fagene er noe for deg, er å lese læreplanene.

 Vi tilbyr disse fagene i samfunnsvitenskap:

  • Rettslære
  • Samfunnsøkonomi
  • Historie og filosofi/Internasjonal engelsk
  • Matematikk for samfunnsfag eller 2P (praktisk matematikk)

Internasjonal engelsk tilbys i Vg3 til elever som har 2P.

Med denne linjen er du godt forberedt til å studere jus, samfunnsøkonomi, bedriftsøkonomi og andre samfunnsfag på universitet og høyskoler i Norge og utlandet.

Velger du matematikk for samfunnsfag, er du klar for masterstudier innenfor samfunnsøkonomi og bedriftsøkonomi.

Kontaktpersoner

Ann Hege Wilsbeck Jerve

Assisternede rektor. Leder for elevtjenestene og avdeling for samfunnsvitenskap.

E-post Ann.Hege.Wilsbeck.Jerve@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 14

Anne Ekern Svarlien

Underviser i rettslære.

E-post Anne.Ekern.Svarlien@eikeli.vgs.no

Edmund Statius Vats

Underviser i rettslære

E-post Edmund.Statius.Vats@eikeli.vgs.no

Katrine Skobba

Underviser i markedsføring og ledelse, samfunnsøkonomi og praktisk matematikk.

E-post katrine.skobba@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Sille Merete Kasin

Underviser i norsk og engelsk.

E-post Sille.Merete.Kasin@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Svein-Helge Hvitstein

Underviser i norsk og samfunnsfag.

E-post svein-helge.hvitstein@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00