Realfag

Liker du matematikk, å gjøre forsøk, å undersøke hvordan ulike stoffer er satt sammen? Da må du velge realfag.

I fagene matematikk, fysikk og kjemi finner du svarene. Med realfag har du muligheten til å studere og jobbe med alt fra mennesker, helse og medisin til olje, miljø og romfart. Realfag gir deg gode forutsetninger til å være med på innovasjon og utvikling mot et bærekraftig lavutslippsamfunn.

I menyen til høyre finner du læreplanen for alle relfagen som Eikeli vgs tilbyr.  Den beste måten å finne ut om realfagene er noe for deg, er å lese læreplanene.

Vi tilbyr disse realfagene på Eikeli:

  • Matematikk 
  • Fysikk 
  • Kjemi 
  • Historie og filosofi/Internasjonal engelsk

Du får "spesiell" studiekompetanse når du velger realfag.  Veien  er åpen til alle studier i Norge og forbereder deg spesielt godt til studier som utdanner deg til ingeniør, lege, tannlege, realist, fysiker, biolog og yrker innenfor ernæring.

Mulighetene er mange fordi realfagkompetanse er ettertraktet på arbeidsmarkedet. Spennende er det også.

 

 

Kontaktpersoner

Liv Ragna Rohde Wang

Studieleder og avdelingsleder realfag.

E-post Liv.Ragna.Rohde.Wang@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 15

Henning Lund

Underviser i realfag.

E-post henning.lund@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Camilla Helvig

Underviser i fysikk og matematikk.

E-post Camilla.Helvig@eikeli.vgs.no

Astri Strand Lindbæck

Underviser i realfag

E-post Astri.Strand.Lindback@eikeli.vgs.no

Kristin Bjartnes

Underviser i realfag.

E-post kristin.bjartnes@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Hanne Blytt Manikarnika

Underviser i realfag.

E-post Hanne.Blytt.Manikarnika@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00

Lars Henry Nordin

Underviser i realfag.

E-post Lars.Henry.Nordin@eikeli.vgs.no

Tlf: 67 16 47 00